Income Breakdown
| TV Revenue | $2.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $269K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $15K |
| Facility Maintenance | $609K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.3M |
$905K |
$1.4M |
$10.9M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$953K |
$1.2M |
$9.4M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$920K |
$1.3M |
$8.3M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$996K |
$1.4M |
$7.0M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$879K |
$1.5M |
$5.6M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$864K |
$1.8M |
$4.1M |
| Jun 2028 |
$2.4M |
$860K |
$1.5M |
$2.3M |
| May 2028 |
$2.4M |
$849K |
$1.5M |
$767K |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$451K |
$1.7M |
$-760K |
| Mar 2028 |
$1.3M |
$453K |
$896K |
$-2.5M |
| Feb 2028 |
$1.1M |
$425K |
$640K |
$-3.4M |
| Jan 2028 |
$245K |
$581K |
$-336K |
$-4.0M |