Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.6M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $51K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $937K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$9.2M |
$5.6M |
$3.6M |
$86.0M |
| Jul 2029 |
$6.3M |
$6.3M |
$42K |
$82.3M |
| Jun 2029 |
$6.4M |
$5.7M |
$650K |
$82.2M |
| May 2029 |
$6.3M |
$6.0M |
$261K |
$81.5M |
| Apr 2029 |
$6.9M |
$5.7M |
$1.2M |
$81.2M |
| Mar 2029 |
$8.3M |
$5.7M |
$2.6M |
$80.0M |
| Feb 2029 |
$6.3M |
$5.9M |
$386K |
$77.3M |
| Jan 2029 |
$11.3M |
$6.0M |
$5.3M |
$76.9M |
| Dec 2028 |
$6.3M |
$6.5M |
$-229K |
$71.6M |
| Nov 2028 |
$6.2M |
$5.5M |
$618K |
$71.8M |
| Oct 2028 |
$6.1M |
$5.9M |
$237K |
$71.1M |
| Sep 2028 |
$6.1M |
$5.6M |
$451K |
$70.8M |