Income Breakdown
| TV Revenue | $199K |
| TV Placement Bonus | $15K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $24K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $28K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $135K |
| Staff Wages | $15K |
| Transfer Amortization | $625 |
| Debt Interest | $116K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$280K |
$393K |
$-112K |
$-7.8M |
| Nov 2028 |
$205K |
$390K |
$-185K |
$-7.7M |
| Oct 2028 |
$203K |
$390K |
$-187K |
$-7.5M |
| Sep 2028 |
$62K |
$521K |
$-459K |
$-7.3M |
| Aug 2028 |
$17K |
$546K |
$-529K |
$-6.8M |
| Jul 2028 |
$46K |
$562K |
$-515K |
$-6.3M |
| Jun 2028 |
$10K |
$419K |
$-409K |
$-5.8M |
| May 2028 |
$12K |
$419K |
$-407K |
$-5.4M |
| Apr 2028 |
$11K |
$399K |
$-389K |
$-5.0M |
| Mar 2028 |
$20K |
$356K |
$-335K |
$-4.6M |
| Feb 2028 |
$69K |
$353K |
$-284K |
$-4.3M |
| Jan 2028 |
$8K |
$535K |
$-527K |
$-4.0M |