Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $573K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $658K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$4.0M |
$1.3M |
$2.8M |
$8.4M |
| Sep 2027 |
$9.4M |
$663K |
$8.8M |
$5.7M |
| Aug 2027 |
$1.1M |
$685K |
$426K |
$-3.1M |
| Jul 2027 |
$1.3M |
$688K |
$613K |
$-3.5M |
| Jun 2027 |
$313K |
$693K |
$-379K |
$-4.2M |
| May 2027 |
$379K |
$704K |
$-326K |
$-3.8M |
| Apr 2027 |
$379K |
$692K |
$-314K |
$-3.4M |
| Mar 2027 |
$76K |
$677K |
$-601K |
$-3.1M |
| Feb 2027 |
$76K |
$694K |
$-617K |
$-2.5M |
| Jan 2027 |
$452K |
$824K |
$-372K |
$-1.9M |
| Dec 2026 |
$58K |
$726K |
$-668K |
$-1.5M |
| Nov 2026 |
$58K |
$719K |
$-662K |
$-875K |