Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $762K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $22K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $830K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$9.4M |
$1.6M |
$7.7M |
$80.7M |
| Dec 2028 |
$9.0M |
$1.6M |
$7.4M |
$73.0M |
| Nov 2028 |
$9.5M |
$1.6M |
$7.9M |
$65.6M |
| Oct 2028 |
$5.6M |
$1.6M |
$4.0M |
$57.7M |
| Sep 2028 |
$18.8M |
$1.2M |
$17.6M |
$53.6M |
| Aug 2028 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$36.0M |
| Jul 2028 |
$3.9M |
$1.1M |
$2.8M |
$34.0M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$1.1M |
$2.0M |
$31.3M |
| May 2028 |
$3.1M |
$1.1M |
$2.0M |
$29.3M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$1.2M |
$2.0M |
$27.2M |
| Mar 2028 |
$3.1M |
$1.1M |
$2.0M |
$25.3M |
| Feb 2028 |
$3.2M |
$1.0M |
$2.2M |
$23.3M |