Income Breakdown
| TV Revenue | $3.6M |
| TV Placement Bonus | $364K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2.4M |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.7M |
| Staff Wages | $61K |
| Transfer Amortization | $152K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $706K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$14.7M |
$6.6M |
$8.1M |
$33.3M |
| Jun 2028 |
$14.0M |
$5.7M |
$8.2M |
$25.1M |
| May 2028 |
$4.6M |
$9.9M |
$-5.3M |
$16.7M |
| Apr 2028 |
$4.7M |
$9.7M |
$-5.0M |
$21.8M |
| Mar 2028 |
$4.7M |
$7.7M |
$-3.0M |
$26.7M |
| Feb 2028 |
$8.2M |
$8.2M |
$18K |
$29.5M |
| Jan 2028 |
$5.0M |
$7.6M |
$-2.6M |
$29.4M |
| Dec 2027 |
$4.6M |
$7.4M |
$-2.8M |
$31.8M |
| Nov 2027 |
$4.5M |
$7.7M |
$-3.2M |
$34.4M |
| Oct 2027 |
$6.0M |
$7.6M |
$-1.6M |
$37.5M |
| Sep 2027 |
$4.5M |
$9.9M |
$-5.4M |
$38.9M |
| Aug 2027 |
$8.5M |
$6.1M |
$2.4M |
$44.2M |