Income Breakdown
| TV Revenue | $329K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $18K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $58K |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $160 |
| Loan Fees (Out) | $79K |
| Facility Maintenance | $35K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$347K |
$196K |
$151K |
$-106K |
| Jul 2029 |
$2.0M |
$147K |
$1.8M |
$-257K |
| Jun 2029 |
$347K |
$142K |
$204K |
$-2.1M |
| May 2029 |
$351K |
$145K |
$206K |
$-2.3M |
| Apr 2029 |
$102K |
$290K |
$-188K |
$-2.5M |
| Mar 2029 |
$680K |
$294K |
$386K |
$-2.3M |
| Feb 2029 |
$1.1M |
$294K |
$805K |
$-2.7M |
| Jan 2029 |
$99K |
$469K |
$-370K |
$-3.5M |
| Dec 2028 |
$21K |
$285K |
$-264K |
$-3.1M |
| Nov 2028 |
$23K |
$281K |
$-258K |
$-2.9M |
| Oct 2028 |
$22K |
$191K |
$-169K |
$-2.6M |
| Sep 2028 |
$22K |
$194K |
$-172K |
$-2.5M |