Income Breakdown
| TV Revenue | $5.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.6M |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $1.9M |
| Debt Interest | $13K |
| Loan Fees (Out) | $82K |
| Facility Maintenance | $165K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.1M |
$7.9M |
$-1.9M |
$-3.0M |
| Dec 2028 |
$5.5M |
$7.5M |
$-2.0M |
$-3.1M |
| Nov 2028 |
$6.1M |
$7.3M |
$-1.2M |
$-3.0M |
| Oct 2028 |
$6.0M |
$7.4M |
$-1.4M |
$-3.8M |
| Sep 2028 |
$6.0M |
$6.5M |
$-502K |
$-4.3M |
| Aug 2028 |
$18.6M |
$9.0M |
$9.6M |
$-5.7M |
| Jul 2028 |
$6.2M |
$6.4M |
$-191K |
$-17.2M |
| Jun 2028 |
$20.4M |
$6.6M |
$13.8M |
$-18.9M |
| May 2028 |
$6.1M |
$7.8M |
$-1.7M |
$-34.6M |
| Apr 2028 |
$7.3M |
$9.1M |
$-1.8M |
$-34.8M |
| Mar 2028 |
$7.2M |
$7.3M |
$-56K |
$-34.9M |
| Feb 2028 |
$6.0M |
$9.1M |
$-3.1M |
$-36.7M |