Income Breakdown
| TV Revenue | $7.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $72K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $75K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $805K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.3M |
$3.3M |
$4.1M |
$80.6M |
| Jul 2029 |
$8.8M |
$2.9M |
$5.9M |
$77.6M |
| Jun 2029 |
$6.6M |
$2.6M |
$4.1M |
$74.3M |
| May 2029 |
$6.6M |
$2.1M |
$4.4M |
$70.2M |
| Apr 2029 |
$6.4M |
$1.7M |
$4.7M |
$65.8M |
| Mar 2029 |
$6.4M |
$2.1M |
$4.3M |
$61.1M |
| Feb 2029 |
$6.3M |
$2.9M |
$3.4M |
$56.7M |
| Jan 2029 |
$14.7M |
$2.2M |
$12.5M |
$53.3M |
| Dec 2028 |
$6.5M |
$2.1M |
$4.4M |
$40.8M |
| Nov 2028 |
$6.6M |
$2.1M |
$4.5M |
$36.3M |
| Oct 2028 |
$6.6M |
$2.2M |
$4.5M |
$31.8M |
| Sep 2028 |
$6.6M |
$2.0M |
$4.6M |
$27.3M |