Income Breakdown
| TV Revenue | $5.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $295K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $50K |
| Transfer Amortization | $198K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $911K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.1M |
$4.2M |
$1.9M |
$81.2M |
| Dec 2028 |
$5.2M |
$4.2M |
$933K |
$79.1M |
| Nov 2028 |
$5.1M |
$4.2M |
$942K |
$78.0M |
| Oct 2028 |
$5.1M |
$4.4M |
$717K |
$76.8M |
| Sep 2028 |
$5.0M |
$3.7M |
$1.3M |
$75.9M |
| Aug 2028 |
$4.9M |
$3.1M |
$1.9M |
$74.4M |
| Jul 2028 |
$5.0M |
$3.0M |
$2.0M |
$72.4M |
| Jun 2028 |
$10.6M |
$3.5M |
$7.1M |
$70.3M |
| May 2028 |
$5.0M |
$3.7M |
$1.3M |
$63.0M |
| Apr 2028 |
$5.1M |
$3.6M |
$1.5M |
$61.5M |
| Mar 2028 |
$5.1M |
$3.8M |
$1.3M |
$59.8M |
| Feb 2028 |
$5.0M |
$3.1M |
$2.0M |
$58.3M |