Income Breakdown
| TV Revenue | $17.1M |
| TV Placement Bonus | $1.3M |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $6.3M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $9.4M |
| Staff Wages | $46K |
| Transfer Amortization | $662K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $54K |
| Facility Maintenance | $972K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$27.3M |
$11.2M |
$16.2M |
$108.7M |
| Dec 2028 |
$9.6M |
$11.1M |
$-1.5M |
$91.9M |
| Nov 2028 |
$9.5M |
$11.3M |
$-1.9M |
$92.7M |
| Oct 2028 |
$9.4M |
$12.5M |
$-3.1M |
$93.9M |
| Sep 2028 |
$25.0M |
$10.9M |
$14.1M |
$96.4M |
| Aug 2028 |
$9.2M |
$11.1M |
$-1.9M |
$81.6M |
| Jul 2028 |
$31.4M |
$11.2M |
$20.2M |
$82.8M |
| Jun 2028 |
$9.0M |
$11.0M |
$-2.1M |
$62.0M |
| May 2028 |
$9.1M |
$12.1M |
$-3.0M |
$63.4M |
| Apr 2028 |
$9.2M |
$10.9M |
$-1.7M |
$65.7M |
| Mar 2028 |
$7.9M |
$15.6M |
$-7.7M |
$66.7M |
| Feb 2028 |
$66.4M |
$9.8M |
$56.6M |
$73.8M |