Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $243K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $83K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.5M |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $304K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $935K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$5.6M |
$3.8M |
$1.8M |
$88.3M |
| Dec 2028 |
$7.9M |
$3.9M |
$4.0M |
$86.2M |
| Nov 2028 |
$5.4M |
$4.5M |
$919K |
$81.9M |
| Oct 2028 |
$4.3M |
$4.6M |
$-336K |
$80.7M |
| Sep 2028 |
$6.7M |
$4.4M |
$2.3M |
$80.7M |
| Aug 2028 |
$3.9M |
$4.1M |
$-188K |
$78.1M |
| Jul 2028 |
$10.0M |
$3.9M |
$6.1M |
$78.0M |
| Jun 2028 |
$2.5M |
$4.1M |
$-1.6M |
$75.7M |
| May 2028 |
$3.5M |
$4.0M |
$-499K |
$77.1M |
| Apr 2028 |
$6.6M |
$3.3M |
$3.3M |
$77.4M |
| Mar 2028 |
$6.6M |
$3.3M |
$3.3M |
$73.8M |
| Feb 2028 |
$8.2M |
$2.9M |
$5.3M |
$70.3M |