Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $296K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $19K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $165K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$2.5M |
$1.8M |
$737K |
$-2.9M |
| Oct 2027 |
$2.3M |
$2.1M |
$140K |
$-3.6M |
| Sep 2027 |
$2.3M |
$2.6M |
$-389K |
$-3.8M |
| Aug 2027 |
$2.0M |
$2.3M |
$-297K |
$-3.4M |
| Jul 2027 |
$2.0M |
$1.5M |
$502K |
$-3.1M |
| Jun 2027 |
$3.4M |
$1.9M |
$1.5M |
$-3.6M |
| May 2027 |
$2.0M |
$1.9M |
$173K |
$-5.1M |
| Apr 2027 |
$2.1M |
$1.9M |
$173K |
$-5.3M |
| Mar 2027 |
$905K |
$1.9M |
$-1.0M |
$-5.4M |
| Feb 2027 |
$790K |
$2.0M |
$-1.2M |
$-4.4M |
| Jan 2027 |
$200K |
$2.2M |
$-2.0M |
$-3.2M |
| Dec 2026 |
$213K |
$1.8M |
$-1.6M |
$-1.1M |