Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $16K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $741K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.9M |
$2.3M |
$-371K |
$11.2M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$2.3M |
$-450K |
$11.6M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$2.3M |
$-504K |
$12.0M |
| Oct 2028 |
$1.8M |
$2.5M |
$-687K |
$12.5M |
| Sep 2028 |
$2.6M |
$2.3M |
$283K |
$13.2M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$1.9M |
$334K |
$12.9M |
| Jul 2028 |
$4.8M |
$1.9M |
$2.9M |
$12.5M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$1.7M |
$1.4M |
$9.9M |
| May 2028 |
$2.3M |
$1.7M |
$625K |
$8.5M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$1.7M |
$585K |
$7.9M |
| Mar 2028 |
$2.3M |
$1.7M |
$543K |
$7.3M |
| Feb 2028 |
$2.3M |
$2.3M |
$43K |
$6.7M |