Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $94K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $484K |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $8K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $1.1M |
| Facility Maintenance | $674K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$2.3M |
$62K |
$11.3M |
| Jun 2028 |
$3.0M |
$1.1M |
$1.8M |
$11.2M |
| May 2028 |
$2.3M |
$1.1M |
$1.2M |
$9.4M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$8.2M |
| Mar 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$7.2M |
| Feb 2028 |
$2.4M |
$1.2M |
$1.1M |
$6.0M |
| Jan 2028 |
$2.4M |
$1.2M |
$1.1M |
$4.9M |
| Dec 2027 |
$2.1M |
$1.2M |
$897K |
$3.8M |
| Nov 2027 |
$2.3M |
$1.3M |
$1.0M |
$2.9M |
| Oct 2027 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$1.8M |
| Sep 2027 |
$1.2M |
$699K |
$462K |
$777K |
| Aug 2027 |
$1.1M |
$974K |
$93K |
$306K |