Income Breakdown
| TV Revenue | $5.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $295K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $7.7M |
| Staff Wages | $52K |
| Transfer Amortization | $460K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $150K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$10.5M |
$9.5M |
$904K |
$147.0M |
| Dec 2028 |
$17.7M |
$9.5M |
$8.2M |
$145.6M |
| Nov 2028 |
$17.7M |
$10.7M |
$7.0M |
$137.0M |
| Oct 2028 |
$9.9M |
$9.3M |
$613K |
$129.6M |
| Sep 2028 |
$21.2M |
$9.8M |
$11.4M |
$128.5M |
| Aug 2028 |
$5.6M |
$9.2M |
$-3.6M |
$116.6M |
| Jul 2028 |
$5.6M |
$10.7M |
$-5.1M |
$119.7M |
| Jun 2028 |
$23.2M |
$7.1M |
$16.0M |
$124.4M |
| May 2028 |
$5.5M |
$9.6M |
$-4.1M |
$107.9M |
| Apr 2028 |
$6.3M |
$7.3M |
$-988K |
$111.5M |
| Mar 2028 |
$6.3M |
$7.6M |
$-1.3M |
$112.0M |
| Feb 2028 |
$11.3M |
$6.4M |
$4.9M |
$112.8M |