Income Breakdown
| TV Revenue | $6.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $10.8M |
| Staff Wages | $110K |
| Transfer Amortization | $607K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $221K |
| Facility Maintenance | $933K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$7.4M |
$12.6M |
$-5.3M |
$67.2M |
| Dec 2028 |
$6.7M |
$11.8M |
$-5.1M |
$71.9M |
| Nov 2028 |
$6.7M |
$12.8M |
$-6.1M |
$76.4M |
| Oct 2028 |
$6.0M |
$12.7M |
$-6.7M |
$81.9M |
| Sep 2028 |
$8.0M |
$10.8M |
$-2.8M |
$88.0M |
| Aug 2028 |
$7.9M |
$13.4M |
$-5.4M |
$90.2M |
| Jul 2028 |
$8.1M |
$13.0M |
$-4.9M |
$95.0M |
| Jun 2028 |
$47.2M |
$9.5M |
$37.8M |
$99.3M |
| May 2028 |
$8.0M |
$11.4M |
$-3.4M |
$61.0M |
| Apr 2028 |
$6.7M |
$11.4M |
$-4.7M |
$63.8M |
| Mar 2028 |
$7.8M |
$12.0M |
$-4.2M |
$67.9M |
| Feb 2028 |
$30.2M |
$12.9M |
$17.3M |
$71.4M |