Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $10K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $735K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.0M |
$2.8M |
$207K |
$32.9M |
| Dec 2028 |
$2.7M |
$2.7M |
$-18K |
$32.7M |
| Nov 2028 |
$2.7M |
$2.7M |
$-34K |
$32.7M |
| Oct 2028 |
$3.0M |
$2.9M |
$121K |
$32.7M |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$2.5M |
$458K |
$32.6M |
| Aug 2028 |
$3.9M |
$2.3M |
$1.6M |
$32.1M |
| Jul 2028 |
$3.1M |
$2.1M |
$1.0M |
$30.6M |
| Jun 2028 |
$4.8M |
$2.1M |
$2.7M |
$29.9M |
| May 2028 |
$3.0M |
$2.0M |
$1.0M |
$27.2M |
| Apr 2028 |
$3.0M |
$1.9M |
$1.1M |
$26.1M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$2.7M |
$247K |
$25.1M |
| Feb 2028 |
$3.0M |
$1.8M |
$1.2M |
$24.8M |