Income Breakdown
| TV Revenue | $6.9M |
| TV Placement Bonus | $314K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.8M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $62K |
| Transfer Amortization | $121K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $779K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$29.1M |
$3.3M |
$25.8M |
$52.6M |
| Jun 2028 |
$3.9M |
$3.2M |
$694K |
$30.1M |
| May 2028 |
$4.0M |
$3.7M |
$260K |
$29.3M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$3.1M |
$884K |
$28.9M |
| Mar 2028 |
$4.1M |
$3.7M |
$423K |
$27.9M |
| Feb 2028 |
$18.4M |
$3.1M |
$15.2M |
$27.4M |
| Jan 2028 |
$4.2M |
$3.3M |
$837K |
$12.9M |
| Dec 2027 |
$4.1M |
$4.2M |
$-100K |
$12.0M |
| Nov 2027 |
$4.1M |
$3.6M |
$422K |
$12.0M |
| Oct 2027 |
$4.0M |
$3.8M |
$185K |
$11.4M |
| Sep 2027 |
$4.1M |
$3.4M |
$619K |
$11.1M |
| Aug 2027 |
$3.4M |
$3.2M |
$204K |
$10.4M |