Income Breakdown
| TV Revenue | $984K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $14K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $289K |
| Staff Wages | $10K |
| Transfer Amortization | $1K |
| Debt Interest | $23K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$1.1M |
$428K |
$630K |
$-2.2M |
| Nov 2028 |
$954K |
$433K |
$521K |
$-2.8M |
| Oct 2028 |
$964K |
$535K |
$429K |
$-3.3M |
| Sep 2028 |
$952K |
$490K |
$462K |
$-3.8M |
| Aug 2028 |
$1.1M |
$465K |
$603K |
$-4.2M |
| Jul 2028 |
$1.1M |
$580K |
$526K |
$-4.8M |
| Jun 2028 |
$396K |
$562K |
$-166K |
$-5.4M |
| May 2028 |
$441K |
$529K |
$-88K |
$-5.2M |
| Apr 2028 |
$160K |
$519K |
$-360K |
$-5.1M |
| Mar 2028 |
$102K |
$431K |
$-329K |
$-4.8M |
| Feb 2028 |
$1.3M |
$458K |
$891K |
$-4.4M |
| Jan 2028 |
$105K |
$704K |
$-599K |
$-5.3M |