Income Breakdown
| TV Revenue | $818K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $476K |
| Staff Wages | $14K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $117K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$927K |
$1.1M |
$-200K |
$-8.5M |
| Dec 2028 |
$1.0M |
$706K |
$336K |
$-8.3M |
| Nov 2028 |
$939K |
$708K |
$231K |
$-8.6M |
| Oct 2028 |
$938K |
$949K |
$-11K |
$-8.8M |
| Sep 2028 |
$1.4M |
$690K |
$680K |
$-8.8M |
| Aug 2028 |
$1.1M |
$634K |
$418K |
$-9.5M |
| Jul 2028 |
$1.0M |
$811K |
$236K |
$-9.9M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$715K |
$461K |
$-10.2M |
| May 2028 |
$1.1M |
$853K |
$204K |
$-10.6M |
| Apr 2028 |
$1.1M |
$906K |
$171K |
$-10.8M |
| Mar 2028 |
$1.1M |
$834K |
$287K |
$-11.0M |
| Feb 2028 |
$469K |
$928K |
$-460K |
$-11.3M |