Income Breakdown
| TV Revenue | $982K |
| TV Placement Bonus | $98K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $118K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $806K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$1.8M |
$2.1M |
$-320K |
$53.6M |
| Dec 2028 |
$1.7M |
$2.0M |
$-345K |
$53.8M |
| Nov 2028 |
$1.3M |
$2.2M |
$-968K |
$54.1M |
| Oct 2028 |
$1.2M |
$2.2M |
$-990K |
$54.9M |
| Sep 2028 |
$17.3M |
$2.0M |
$15.3M |
$55.8M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$2.5M |
$-1.1M |
$40.4M |
| Jul 2028 |
$1.5M |
$1.9M |
$-403K |
$41.4M |
| Jun 2028 |
$1.4M |
$1.9M |
$-451K |
$42.9M |
| May 2028 |
$1.4M |
$1.9M |
$-451K |
$43.2M |
| Apr 2028 |
$836K |
$1.9M |
$-1.1M |
$43.6M |
| Mar 2028 |
$1.2M |
$1.8M |
$-636K |
$44.6M |
| Feb 2028 |
$1.3M |
$1.8M |
$-531K |
$45.1M |