Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $36K |
| Transfer Amortization | $64K |
| Debt Interest | $9K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$2.3M |
$-306K |
$-1.9M |
| Aug 2028 |
$2.3M |
$1.8M |
$466K |
$-1.7M |
| Jul 2028 |
$2.2M |
$2.1M |
$31K |
$-2.2M |
| Jun 2028 |
$2.0M |
$2.6M |
$-568K |
$-2.3M |
| May 2028 |
$2.0M |
$3.3M |
$-1.3M |
$-1.8M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$2.7M |
$-473K |
$-552K |
| Mar 2028 |
$2.2M |
$2.3M |
$-94K |
$-142K |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$2.3M |
$-125K |
$-112K |
| Jan 2028 |
$2.1M |
$2.2M |
$-32K |
$-52K |
| Dec 2027 |
$2.3M |
$2.4M |
$-110K |
$-84K |
| Nov 2027 |
$2.3M |
$2.3M |
$-29K |
$-38K |
| Oct 2027 |
$2.3M |
$2.4M |
$-104K |
$-73K |