Income Breakdown
| TV Revenue | $5.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.7M |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $319K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $702K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.5M |
$4.8M |
$737K |
$11.9M |
| Jul 2029 |
$5.5M |
$4.6M |
$899K |
$10.8M |
| Jun 2029 |
$14.8M |
$4.3M |
$10.5M |
$9.6M |
| May 2029 |
$5.4M |
$4.9M |
$542K |
$-1.2M |
| Apr 2029 |
$5.5M |
$4.6M |
$868K |
$-2.0M |
| Mar 2029 |
$5.0M |
$4.6M |
$381K |
$-3.2M |
| Feb 2029 |
$6.0M |
$4.7M |
$1.3M |
$-3.9M |
| Jan 2029 |
$5.1M |
$5.9M |
$-803K |
$-5.5M |
| Dec 2028 |
$5.1M |
$4.7M |
$410K |
$-5.0M |
| Nov 2028 |
$5.1M |
$4.6M |
$491K |
$-5.7M |
| Oct 2028 |
$6.3M |
$4.9M |
$1.5M |
$-6.6M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$4.7M |
$-2.3M |
$-8.3M |