Income Breakdown
| TV Revenue | $16.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $286K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $5.6M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.4M |
| Staff Wages | $57K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $674K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$22.1M |
$2.1M |
$20.0M |
$35.8M |
| May 2027 |
$5.4M |
$2.2M |
$3.1M |
$15.8M |
| Apr 2027 |
$5.5M |
$2.1M |
$3.4M |
$12.7M |
| Mar 2027 |
$5.6M |
$2.0M |
$3.6M |
$9.3M |
| Feb 2027 |
$5.7M |
$2.0M |
$3.7M |
$5.7M |
| Jan 2027 |
$6.7M |
$2.0M |
$4.7M |
$2.1M |
| Dec 2026 |
$612K |
$1.5M |
$-926K |
$-2.6M |
| Nov 2026 |
$576K |
$1.5M |
$-937K |
$-1.7M |
| Oct 2026 |
$153K |
$2.2M |
$-2.0M |
$-776K |
| Sep 2026 |
$154K |
$1.5M |
$-1.3M |
$1.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |