Income Breakdown
| TV Revenue | $1.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $252K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2030 |
$1.9M |
$3.0M |
$-1.1M |
$-25.9M |
| Aug 2030 |
$2.0M |
$2.8M |
$-883K |
$-24.8M |
| Jul 2030 |
$2.0M |
$2.6M |
$-681K |
$-23.9M |
| Jun 2030 |
$3.4M |
$2.6M |
$714K |
$-23.2M |
| May 2030 |
$2.0M |
$3.3M |
$-1.4M |
$-23.9M |
| Apr 2030 |
$2.0M |
$3.0M |
$-1.0M |
$-22.6M |
| Mar 2030 |
$2.0M |
$3.2M |
$-1.2M |
$-21.5M |
| Feb 2030 |
$2.1M |
$2.9M |
$-814K |
$-20.3M |
| Jan 2030 |
$1.9M |
$3.9M |
$-2.0M |
$-19.5M |
| Dec 2029 |
$1.9M |
$3.1M |
$-1.1M |
$-17.5M |
| Nov 2029 |
$2.1M |
$2.9M |
$-752K |
$-16.3M |
| Oct 2029 |
$2.0M |
$4.0M |
$-2.0M |
$-15.6M |