Income Breakdown
| TV Revenue | $196K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $43K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $226K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $696K |
| Staff Wages | $46K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $3K |
| Loan Fees (Out) | $12K |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$464K |
$863K |
$-398K |
$-349K |
| Jan 2027 |
$400K |
$850K |
$-449K |
$49K |
| Dec 2026 |
$342K |
$850K |
$-508K |
$498K |
| Nov 2026 |
$197K |
$844K |
$-646K |
$1.0M |
| Oct 2026 |
$160K |
$2.2M |
$-2.0M |
$1.7M |
| Sep 2026 |
$133K |
$1.5M |
$-1.4M |
$3.7M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$5.1M |