Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $107K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $10K |
| Loan Fees (Out) | $16K |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.5M |
$2.1M |
$374K |
$-1.9M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$1.8M |
$638K |
$-2.3M |
| Jul 2028 |
$3.5M |
$1.7M |
$1.9M |
$-2.9M |
| Jun 2028 |
$2.9M |
$3.0M |
$-117K |
$-4.8M |
| May 2028 |
$3.3M |
$2.6M |
$681K |
$-4.7M |
| Apr 2028 |
$3.0M |
$3.0M |
$-24K |
$-5.3M |
| Mar 2028 |
$3.1M |
$3.1M |
$-2K |
$-5.3M |
| Feb 2028 |
$3.6M |
$2.8M |
$847K |
$-5.3M |
| Jan 2028 |
$3.0M |
$3.0M |
$16K |
$-6.2M |
| Dec 2027 |
$2.8M |
$3.0M |
$-242K |
$-6.2M |
| Nov 2027 |
$3.0M |
$2.6M |
$359K |
$-5.9M |
| Oct 2027 |
$2.6M |
$3.4M |
$-797K |
$-6.3M |