Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $9K |
| Facility Maintenance | $632K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$1.7M |
$2.0M |
$-267K |
$1.4M |
| Nov 2028 |
$1.9M |
$1.9M |
$-42K |
$1.7M |
| Oct 2028 |
$1.9M |
$2.3M |
$-390K |
$1.7M |
| Sep 2028 |
$1.9M |
$2.0M |
$-82K |
$2.1M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$1.4M |
$549K |
$2.2M |
| Jul 2028 |
$1.9M |
$1.6M |
$370K |
$1.7M |
| Jun 2028 |
$1.9M |
$1.6M |
$311K |
$1.3M |
| May 2028 |
$2.0M |
$1.7M |
$312K |
$978K |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$363K |
$666K |
| Mar 2028 |
$2.0M |
$1.1M |
$869K |
$303K |
| Feb 2028 |
$2.0M |
$1.2M |
$843K |
$-566K |
| Jan 2028 |
$2.0M |
$1.2M |
$772K |
$-1.4M |