Income Breakdown
| TV Revenue | $6.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.8M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $181K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.0M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.0M |
$8.1M |
$-1.1M |
$104.2M |
| Jul 2029 |
$7.1M |
$7.4M |
$-345K |
$105.1M |
| Jun 2029 |
$28.8M |
$5.7M |
$23.1M |
$105.2M |
| May 2029 |
$7.0M |
$7.6M |
$-551K |
$81.9M |
| Apr 2029 |
$7.1M |
$7.5M |
$-408K |
$82.3M |
| Mar 2029 |
$7.1M |
$6.4M |
$726K |
$82.5M |
| Feb 2029 |
$8.9M |
$6.5M |
$2.4M |
$81.6M |
| Jan 2029 |
$8.1M |
$6.7M |
$1.3M |
$79.0M |
| Dec 2028 |
$6.7M |
$6.5M |
$206K |
$77.5M |
| Nov 2028 |
$7.4M |
$6.5M |
$886K |
$77.1M |
| Oct 2028 |
$5.9M |
$8.0M |
$-2.1M |
$76.0M |
| Sep 2028 |
$7.3M |
$7.0M |
$282K |
$77.9M |