Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $68K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $732K |
| Staff Wages | $41K |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $844K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$14.5M |
$1.6M |
$12.9M |
$64.3M |
| Nov 2028 |
$15.0M |
$1.5M |
$13.5M |
$51.5M |
| Oct 2028 |
$9.0M |
$1.5M |
$7.5M |
$37.9M |
| Sep 2028 |
$18.6M |
$1.4M |
$17.1M |
$30.4M |
| Aug 2028 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$13.3M |
| Jul 2028 |
$3.0M |
$1.4M |
$1.6M |
$11.4M |
| Jun 2028 |
$5.9M |
$1.2M |
$4.7M |
$9.8M |
| May 2028 |
$2.9M |
$1.2M |
$1.7M |
$5.1M |
| Apr 2028 |
$3.0M |
$1.2M |
$1.8M |
$3.3M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$1.3M |
$1.7M |
$1.5M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$764K |
$2.3M |
$-223K |
| Jan 2028 |
$1.4M |
$1.1M |
$309K |
$-2.5M |