Income Breakdown
| TV Revenue | $54K |
| Matchday Revenue | $14K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $460K |
| Staff Wages | $29K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$73K |
$559K |
$-487K |
$-8.9M |
| Oct 2027 |
$25K |
$925K |
$-899K |
$-8.4M |
| Sep 2027 |
$24K |
$532K |
$-508K |
$-7.5M |
| Aug 2027 |
$25K |
$798K |
$-773K |
$-7.0M |
| Jul 2027 |
$25K |
$864K |
$-840K |
$-6.2M |
| Jun 2027 |
$25K |
$592K |
$-567K |
$-5.4M |
| May 2027 |
$24K |
$616K |
$-592K |
$-4.8M |
| Apr 2027 |
$23K |
$578K |
$-555K |
$-4.2M |
| Mar 2027 |
$24K |
$582K |
$-557K |
$-3.7M |
| Feb 2027 |
$24K |
$547K |
$-523K |
$-3.1M |
| Jan 2027 |
$284K |
$657K |
$-373K |
$-2.6M |
| Dec 2026 |
$24K |
$529K |
$-505K |
$-2.2M |