Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $8K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $365K |
| Staff Wages | $23K |
| Transfer Amortization | $83 |
| Debt Interest | $97K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $30K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.4M |
$515K |
$918K |
$-6.6M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$564K |
$1.0M |
$-7.5M |
| Jul 2028 |
$730K |
$661K |
$69K |
$-8.5M |
| Jun 2028 |
$591K |
$566K |
$25K |
$-8.6M |
| May 2028 |
$197K |
$620K |
$-423K |
$-8.6M |
| Apr 2028 |
$189K |
$557K |
$-369K |
$-8.2M |
| Mar 2028 |
$182K |
$569K |
$-387K |
$-7.8M |
| Feb 2028 |
$158K |
$473K |
$-316K |
$-7.4M |
| Jan 2028 |
$437K |
$854K |
$-416K |
$-7.1M |
| Dec 2027 |
$159K |
$510K |
$-351K |
$-6.7M |
| Nov 2027 |
$159K |
$510K |
$-352K |
$-6.3M |
| Oct 2027 |
$161K |
$592K |
$-431K |
$-6.0M |