Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $667K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $192K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.7M |
| Staff Wages | $51K |
| Transfer Amortization | $221K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $952K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$20.5M |
$3.9M |
$16.6M |
$100.6M |
| Aug 2028 |
$4.9M |
$4.3M |
$657K |
$83.8M |
| Jul 2028 |
$14.1M |
$4.3M |
$9.9M |
$82.9M |
| Jun 2028 |
$4.9M |
$4.2M |
$727K |
$77.1M |
| May 2028 |
$4.8M |
$4.0M |
$857K |
$76.2M |
| Apr 2028 |
$10.7M |
$3.9M |
$6.9M |
$75.2M |
| Mar 2028 |
$7.9M |
$3.9M |
$4.1M |
$68.2M |
| Feb 2028 |
$5.1M |
$3.3M |
$1.8M |
$64.0M |
| Jan 2028 |
$18.3M |
$3.5M |
$14.8M |
$62.2M |
| Dec 2027 |
$13.9M |
$3.5M |
$10.4M |
$47.3M |
| Nov 2027 |
$13.9M |
$4.2M |
$9.7M |
$36.8M |
| Oct 2027 |
$10.7M |
$3.8M |
$6.8M |
$27.0M |