Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $47K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $5K |
| Transfer Amortization | $170K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.2M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.4M |
$3.7M |
$1.7M |
$202.5M |
| Jul 2029 |
$5.5M |
$3.8M |
$1.7M |
$200.7M |
| Jun 2029 |
$6.6M |
$2.8M |
$3.8M |
$205.6M |
| May 2029 |
$6.6M |
$3.2M |
$3.4M |
$201.8M |
| Apr 2029 |
$5.5M |
$2.8M |
$2.7M |
$198.3M |
| Mar 2029 |
$6.4M |
$2.6M |
$3.8M |
$195.6M |
| Feb 2029 |
$6.4M |
$2.4M |
$4.1M |
$191.7M |
| Jan 2029 |
$23.4M |
$2.6M |
$20.9M |
$187.7M |
| Dec 2028 |
$12.8M |
$2.3M |
$10.5M |
$166.8M |
| Nov 2028 |
$12.9M |
$2.5M |
$10.3M |
$156.2M |
| Oct 2028 |
$12.5M |
$2.4M |
$10.1M |
$145.9M |
| Sep 2028 |
$22.1M |
$2.1M |
$19.9M |
$135.8M |