Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.3M |
| Staff Wages | $39K |
| Transfer Amortization | $25K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $817K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2028 |
$3.0M |
$3.2M |
$-249K |
$53.0M |
| Sep 2028 |
$3.3M |
$3.6M |
$-347K |
$53.2M |
| Aug 2028 |
$3.3M |
$3.1M |
$218K |
$53.6M |
| Jul 2028 |
$3.2M |
$3.0M |
$212K |
$53.3M |
| Jun 2028 |
$3.2M |
$3.2M |
$7K |
$53.1M |
| May 2028 |
$2.8M |
$3.2M |
$-391K |
$53.1M |
| Apr 2028 |
$3.5M |
$3.2M |
$293K |
$53.4M |
| Mar 2028 |
$3.2M |
$3.0M |
$163K |
$53.1M |
| Feb 2028 |
$3.2M |
$4.8M |
$-1.6M |
$52.9M |
| Jan 2028 |
$5.2M |
$2.7M |
$2.5M |
$54.5M |
| Dec 2027 |
$3.2M |
$2.9M |
$304K |
$52.0M |
| Nov 2027 |
$3.2M |
$3.1M |
$103K |
$51.7M |