Income Breakdown
| TV Revenue | $3.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $77K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.3M |
| Staff Wages | $51K |
| Transfer Amortization | $42K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $26K |
| Facility Maintenance | $850K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.9M |
$3.3M |
$583K |
$64.7M |
| Dec 2028 |
$2.7M |
$4.5M |
$-1.8M |
$64.1M |
| Nov 2028 |
$3.3M |
$4.2M |
$-944K |
$65.9M |
| Oct 2028 |
$2.6M |
$4.0M |
$-1.4M |
$66.8M |
| Sep 2028 |
$5.9M |
$3.7M |
$2.2M |
$68.1M |
| Aug 2028 |
$3.9M |
$3.3M |
$547K |
$65.8M |
| Jul 2028 |
$5.0M |
$3.0M |
$2.1M |
$65.3M |
| Jun 2028 |
$8.7M |
$2.9M |
$5.8M |
$63.3M |
| May 2028 |
$3.8M |
$3.4M |
$396K |
$57.4M |
| Apr 2028 |
$3.8M |
$2.9M |
$963K |
$57.0M |
| Mar 2028 |
$3.9M |
$2.7M |
$1.2M |
$56.0M |
| Feb 2028 |
$4.1M |
$3.6M |
$412K |
$54.8M |