Income Breakdown
| TV Revenue | $53K |
| Matchday Revenue | $17K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $451K |
| Staff Wages | $18K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2028 |
$74K |
$539K |
$-465K |
$-8.0M |
| Jan 2028 |
$1.2M |
$918K |
$296K |
$-7.6M |
| Dec 2027 |
$75K |
$554K |
$-478K |
$-7.9M |
| Nov 2027 |
$75K |
$539K |
$-464K |
$-7.4M |
| Oct 2027 |
$74K |
$753K |
$-678K |
$-6.9M |
| Sep 2027 |
$72K |
$494K |
$-422K |
$-6.3M |
| Aug 2027 |
$26K |
$487K |
$-461K |
$-5.8M |
| Jul 2027 |
$26K |
$487K |
$-461K |
$-5.4M |
| Jun 2027 |
$25K |
$467K |
$-443K |
$-4.9M |
| May 2027 |
$24K |
$447K |
$-422K |
$-4.5M |
| Apr 2027 |
$25K |
$465K |
$-440K |
$-4.0M |
| Mar 2027 |
$25K |
$592K |
$-567K |
$-3.6M |