Income Breakdown
| TV Revenue | $53K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $460K |
| Staff Wages | $6K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$70K |
$536K |
$-466K |
$-10.8M |
| Jun 2028 |
$69K |
$543K |
$-473K |
$-10.3M |
| May 2028 |
$69K |
$555K |
$-486K |
$-9.8M |
| Apr 2028 |
$71K |
$547K |
$-476K |
$-9.3M |
| Mar 2028 |
$70K |
$544K |
$-474K |
$-8.9M |
| Feb 2028 |
$70K |
$482K |
$-412K |
$-8.4M |
| Jan 2028 |
$570K |
$868K |
$-299K |
$-8.0M |
| Dec 2027 |
$71K |
$489K |
$-417K |
$-7.7M |
| Nov 2027 |
$71K |
$489K |
$-418K |
$-7.3M |
| Oct 2027 |
$71K |
$966K |
$-896K |
$-6.8M |
| Sep 2027 |
$71K |
$523K |
$-452K |
$-5.9M |
| Aug 2027 |
$23K |
$543K |
$-520K |
$-5.5M |