Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $49K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $734K |
| Staff Wages | $10K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $667K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$3.6M |
$1.4M |
$2.1M |
$19.9M |
| Feb 2029 |
$3.8M |
$1.4M |
$2.4M |
$17.7M |
| Jan 2029 |
$3.9M |
$1.4M |
$2.6M |
$15.3M |
| Dec 2028 |
$3.7M |
$1.3M |
$2.4M |
$12.8M |
| Nov 2028 |
$3.7M |
$1.4M |
$2.3M |
$10.4M |
| Oct 2028 |
$3.7M |
$1.5M |
$2.3M |
$8.1M |
| Sep 2028 |
$3.7M |
$1.3M |
$2.3M |
$5.8M |
| Aug 2028 |
$1.6M |
$2.0M |
$-383K |
$3.4M |
| Jul 2028 |
$2.6M |
$1.7M |
$907K |
$3.8M |
| Jun 2028 |
$1.5M |
$1.4M |
$123K |
$2.9M |
| May 2028 |
$1.5M |
$1.4M |
$142K |
$2.8M |
| Apr 2028 |
$1.6M |
$1.4M |
$231K |
$2.7M |