Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $658K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $656K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.1M |
$1.3M |
$785K |
$13.3M |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$1.3M |
$734K |
$12.5M |
| Nov 2028 |
$2.0M |
$1.3M |
$719K |
$11.8M |
| Oct 2028 |
$2.0M |
$1.4M |
$690K |
$11.0M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$1.3M |
$517K |
$10.4M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$1.2M |
$1.1M |
$9.8M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.2M |
$8.8M |
| Jun 2028 |
$2.9M |
$1.3M |
$1.6M |
$7.6M |
| May 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$6.0M |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$4.9M |
| Mar 2028 |
$2.3M |
$1.2M |
$1.1M |
$3.8M |
| Feb 2028 |
$2.3M |
$1.4M |
$955K |
$2.8M |