Income Breakdown
| TV Revenue | $2K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $24K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $228K |
| Staff Wages | $18K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $32K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$26K |
$348K |
$-322K |
$-2.2M |
| Jul 2027 |
$108K |
$253K |
$-146K |
$-1.9M |
| Jun 2027 |
$2K |
$250K |
$-248K |
$-1.7M |
| May 2027 |
$2K |
$240K |
$-237K |
$-1.5M |
| Apr 2027 |
$2K |
$237K |
$-235K |
$-1.2M |
| Mar 2027 |
$2K |
$236K |
$-234K |
$-992K |
| Feb 2027 |
$222K |
$285K |
$-63K |
$-759K |
| Jan 2027 |
$2K |
$257K |
$-255K |
$-696K |
| Dec 2026 |
$5K |
$204K |
$-199K |
$-441K |
| Nov 2026 |
$10K |
$181K |
$-170K |
$-242K |
| Oct 2026 |
$7K |
$407K |
$-400K |
$-72K |
| Sep 2026 |
$11K |
$183K |
$-171K |
$329K |