Income Breakdown
| TV Revenue | $1.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $37K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $556K |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $92K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $23K |
| Facility Maintenance | $570K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.4M |
$1.3M |
$119K |
$1.0M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$739K |
$1.2M |
$827K |
| Jul 2028 |
$1.4M |
$673K |
$677K |
$-469K |
| Jun 2028 |
$1.4M |
$735K |
$627K |
$-1.2M |
| May 2028 |
$1.3M |
$762K |
$492K |
$-2.0M |
| Apr 2028 |
$504K |
$760K |
$-256K |
$-2.5M |
| Mar 2028 |
$524K |
$1.1M |
$-542K |
$-2.4M |
| Feb 2028 |
$524K |
$2.4M |
$-1.9M |
$-1.9M |
| Jan 2028 |
$568K |
$617K |
$-49K |
$4.3M |
| Dec 2027 |
$988K |
$654K |
$334K |
$4.4M |
| Nov 2027 |
$537K |
$643K |
$-105K |
$4.0M |
| Oct 2027 |
$553K |
$720K |
$-166K |
$4.1M |