Income Breakdown
| TV Revenue | $266K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $15K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $17K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $732K |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $48K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $95K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$298K |
$910K |
$-612K |
$-4.9M |
| May 2027 |
$60K |
$855K |
$-795K |
$-4.3M |
| Apr 2027 |
$63K |
$884K |
$-821K |
$-3.5M |
| Mar 2027 |
$62K |
$824K |
$-762K |
$-2.7M |
| Feb 2027 |
$52K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-2.0M |
| Jan 2027 |
$1.4M |
$801K |
$639K |
$-838K |
| Dec 2026 |
$51K |
$757K |
$-706K |
$-1.5M |
| Nov 2026 |
$51K |
$749K |
$-699K |
$-771K |
| Oct 2026 |
$50K |
$801K |
$-751K |
$-72K |
| Sep 2026 |
$70K |
$661K |
$-591K |
$679K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.3M |