Income Breakdown
| TV Revenue | $5.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $407K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.5M |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $148K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $858K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$5.4M |
$4.5M |
$872K |
$77.0M |
| Jul 2029 |
$5.4M |
$4.3M |
$1.1M |
$76.0M |
| Jun 2029 |
$11.5M |
$4.2M |
$7.2M |
$74.8M |
| May 2029 |
$5.4M |
$4.3M |
$1.1M |
$67.4M |
| Apr 2029 |
$5.4M |
$4.7M |
$697K |
$66.1M |
| Mar 2029 |
$5.3M |
$5.2M |
$138K |
$65.3M |
| Feb 2029 |
$5.4M |
$4.1M |
$1.3M |
$65.0M |
| Jan 2029 |
$6.0M |
$4.1M |
$1.9M |
$70.3M |
| Dec 2028 |
$5.4M |
$3.9M |
$1.5M |
$68.4M |
| Nov 2028 |
$5.4M |
$3.9M |
$1.6M |
$66.9M |
| Oct 2028 |
$5.4M |
$4.1M |
$1.3M |
$65.3M |
| Sep 2028 |
$6.2M |
$2.9M |
$3.3M |
$64.0M |