Income Breakdown
| TV Revenue | $3.9M |
| TV Placement Bonus | $387K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $117K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.4M |
| Staff Wages | $53K |
| Transfer Amortization | $182K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $233K |
| Facility Maintenance | $1.1M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$20.6M |
$4.9M |
$15.7M |
$139.5M |
| Aug 2028 |
$5.7M |
$5.1M |
$686K |
$123.7M |
| Jul 2028 |
$11.1M |
$5.0M |
$6.2M |
$125.7M |
| Jun 2028 |
$4.9M |
$4.7M |
$147K |
$119.4M |
| May 2028 |
$4.8M |
$5.0M |
$-238K |
$119.1M |
| Apr 2028 |
$3.7M |
$5.0M |
$-1.3M |
$119.2M |
| Mar 2028 |
$5.5M |
$4.8M |
$688K |
$120.4M |
| Feb 2028 |
$26.0M |
$4.6M |
$21.4M |
$119.6M |
| Jan 2028 |
$18.1M |
$4.0M |
$14.1M |
$102.6M |
| Dec 2027 |
$11.8M |
$4.0M |
$7.8M |
$88.4M |
| Nov 2027 |
$11.7M |
$3.9M |
$7.8M |
$80.7M |
| Oct 2027 |
$8.6M |
$4.0M |
$4.6M |
$72.8M |