Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| Matchday Revenue | $51K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.0M |
| Staff Wages | $0 |
| Facility Maintenance | $589K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2030 |
$1.7M |
$1.6M |
$147K |
$5.7M |
| Jul 2030 |
$1.8M |
$1.6M |
$169K |
$5.5M |
| Jun 2030 |
$1.8M |
$1.6M |
$187K |
$5.4M |
| May 2030 |
$1.8M |
$1.6M |
$162K |
$5.2M |
| Apr 2030 |
$1.8M |
$1.6M |
$161K |
$5.0M |
| Mar 2030 |
$1.8M |
$1.3M |
$477K |
$4.8M |
| Feb 2030 |
$1.8M |
$1.3M |
$478K |
$4.4M |
| Jan 2030 |
$2.2M |
$1.3M |
$983K |
$3.9M |
| Dec 2029 |
$1.8M |
$1.3M |
$540K |
$2.9M |
| Nov 2029 |
$1.8M |
$1.3M |
$543K |
$2.4M |
| Oct 2029 |
$1.8M |
$1.3M |
$523K |
$1.8M |
| Sep 2029 |
$1.8M |
$1.3M |
$553K |
$1.3M |