Income Breakdown
| TV Revenue | $471K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $34K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $361K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $167K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $30K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$505K |
$571K |
$-66K |
$-11.3M |
| Nov 2028 |
$505K |
$570K |
$-65K |
$-11.2M |
| Oct 2028 |
$505K |
$607K |
$-102K |
$-11.2M |
| Sep 2028 |
$502K |
$600K |
$-98K |
$-11.1M |
| Aug 2028 |
$498K |
$576K |
$-78K |
$-11.0M |
| Jul 2028 |
$149K |
$622K |
$-473K |
$-10.9M |
| Jun 2028 |
$148K |
$572K |
$-424K |
$-10.4M |
| May 2028 |
$143K |
$570K |
$-427K |
$-10.0M |
| Apr 2028 |
$30K |
$579K |
$-549K |
$-9.6M |
| Mar 2028 |
$29K |
$701K |
$-673K |
$-9.0M |
| Feb 2028 |
$28K |
$584K |
$-556K |
$-8.4M |
| Jan 2028 |
$268K |
$968K |
$-700K |
$-7.8M |