Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $54K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $904K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$3.0M |
$517K |
$78.3M |
| Aug 2028 |
$3.5M |
$3.1M |
$383K |
$77.8M |
| Jul 2028 |
$3.1M |
$3.0M |
$148K |
$77.3M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$3.1M |
$36K |
$77.1M |
| May 2028 |
$3.1M |
$3.1M |
$-74K |
$77.0M |
| Apr 2028 |
$5.2M |
$3.0M |
$2.2M |
$77.0M |
| Mar 2028 |
$3.4M |
$2.2M |
$1.2M |
$74.8M |
| Feb 2028 |
$7.8M |
$2.2M |
$5.6M |
$76.1M |
| Jan 2028 |
$6.0M |
$2.6M |
$3.5M |
$70.5M |
| Dec 2027 |
$3.4M |
$2.3M |
$1.0M |
$67.0M |
| Nov 2027 |
$3.4M |
$3.1M |
$260K |
$66.0M |
| Oct 2027 |
$3.4M |
$3.0M |
$417K |
$65.8M |