Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $962K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.7M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $45K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$4.4M |
$-1.2M |
$-7.9M |
| Dec 2028 |
$2.9M |
$3.7M |
$-875K |
$-6.8M |
| Nov 2028 |
$2.9M |
$3.7M |
$-868K |
$-5.9M |
| Oct 2028 |
$2.8M |
$4.4M |
$-1.6M |
$-5.0M |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$2.1M |
$99K |
$-3.4M |
| Aug 2028 |
$2.5M |
$1.8M |
$714K |
$-3.5M |
| Jul 2028 |
$2.2M |
$2.0M |
$207K |
$-4.2M |
| Jun 2028 |
$2.2M |
$2.6M |
$-383K |
$-4.5M |
| May 2028 |
$2.1M |
$3.2M |
$-1.1M |
$-4.1M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$2.5M |
$-299K |
$-3.0M |
| Mar 2028 |
$2.2M |
$2.5M |
$-296K |
$-2.7M |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$2.7M |
$-486K |
$-2.4M |